UAB " Gauterma" specialistai rekomenduoja šias universalias "Econoterm" kieto kuro katilo pajungimo schemas. Dėl katilinės aprišimo rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie puikiai išmano savo darbą. Profesionali konsultacija Jums padės apsispręsti ir pasirinkti tinkamą sprendimą. Pagal kiekvieno kliento poreikį, esamą situaciją, susiduriama su skirtingomis pajungimo schemomis. "Econoterm" kieto kuro katilo ekslpotavimas, reguliavimas. "Econoterm" kieto kuro katilai yra viršutinio degimo, degantys žvakės principu, kurie kietą kurą degina tolygiai. Tokio tipo katilai turi gerokai didesnį naudingumo koeficientą, nei klasikiniai apatinio degimo katilai.

Iš katilo išvalytus pelenus galima išmesti, bet galima juos panaudoti ir grunto tręšimui ar kitiems naudingiems darbams. Pelenai, nesudegusio kieto kuro dalelės yra puikus insekticidas. Pelenuose yra kalio, kalcio, fosforo ir kitų elementų, kurie yra naudingi dirvai ir augalams. Ar naudinga dirvą tręšti pelenais? Sudegus lapuočių medienai susidarę pelenai turi daug naudingų cheminių elementų, kurių dažnai trūksta augalams. Pelenuose aptinkama ne tik kalio, kalcio ir fosforo, bet ir sieros, geležies, magnio, mangano, boro, cinko. Pelenais galima tręšti daržoves, vaistinius ir prieskoninius augalus. Kokia pelenų nauda?

Prieš įsirengiant katilinę būtina apsispręsti, kokį kurą naudosite. Populiariausias kuras: malkos, anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai, medžio granulės. Svarstant kokią kuro rūšį pasirinkti reikia spręsti ir kuro sandėlimo klausimą. Pasirinkus malkas, turite atkreipti dėmesį, kad jas galėsite pasiruošti ir susisandėliuoti iki kūrenimo sezono arba pirkti jau paruoštas. Anglis, briketai, granulės būna paruoštos kūrenimui ir šio kuro atsargų nebūtina sukaupti visiems metams į priekį, o palaipsniui pasipildyti. Akmens anglį galima laikyti ir lauke uždengus nuo kritulių, nes kokybiška anglis įgeria mažai drėgmės.

Tikriausiai ne vienas esate susimastęs, kuo užpildyti šildymo sistemą? Elementariausiai pripildyti vandeniu ar pasirinkti neužšalantį skystį? UAB "Gauterma" specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į kelis svarius argumentus pasirenkant šildymo sistemos užpildymo būdą. Jeigu gyvenamasis namas, komercinės patalpos ar kito tipo šildomi plotai pastoviai eksplotuojami, esant šalčiams tikimybė, kad šildymo sistema užšals yra menka. Tokiu atveju šildymo sistemą galima pildyti vandeniu ir nesibaiminti dėl sistemos užšalimo.

UAB "Gauterma" specialistai informuoja, kad kamino traukos reguliatorius naudojamas kamino traukai stabilizuoti. Kamine oro trauka priklauso nuo atmosferinio slėgio sąlygų, vėjo, lauko temperatūros ir kitų faktorių. Trauka kieto kuro katilui, kurio kamino skersmuo svyruoja nuo 160 iki 200 mm turėtu būti 18-25 Kpa, priklausomai nuo kamino aukščio, oro temperatūros lauke ir vėjo. Keičiantis traukai kamine katilo naudingumas gali mažėti, dėl to katilai sunaudoja daugiau kuro.Apskaičiuota, kad su traukos reguliatoriumi kuro suvartojimą galima sumažinti iki 20% ir daugiau.

Akumuliacinės talpos skirtos šilumos pertekliui sukaupti ir kai jos trūksta perduoti į šildymo sistemą. Yra daug skirtingų nuomonių apie akumuliacinių talpų naudingumą. UAB "Gauterma" specialistai pabrėžia, kad naudoti akumuliacinę talpą kartu su "Econoterm" kieto kuro katilu nebūtina. Norint vienu metu šildyti patalpas ir įkrauti akumuliacinę talpyklą kieto kuro katilo galia turi būti didesnė už patalpai šildyti reikalingą galią. Skaičiuojant bendras išlaidas galingesniam katilui, talpyklai, papildomam talpyklos aprišimui susidaro nemaži kaštai, kurie gali siekti iki 1500 eurų. Norint įrengti talpyklą katilinėje reikalingas papildomas laisvas plotas.

Už lango lauke atsiradus šaltukui, namuose šildymą visuomet padidiname , kad šildomame plote temperatūra kilsteltų aukštyn. Šildymas sausina patalpų orą, todėl šildymo sezono metu reomenduojame patalpas drėkinti papildomai. Drėgmė patalpose turėtų svyruotų apie 30-50 procentų. Idealus drėgmės lygis patalpose turėtu būti 45 procentai. Auginant kūdikį, jo kambaryje patartina palaikyti didesnę drėgmę – apie 60 procentų. Įpusėjus šildymo sezonui, drėgmė patalpose gali sumažėti net iki 20 proc.

UAB " Gauterma" specialsitai rekomenduoja renkantis kieto kuro katilo galingumą, atsižvelgti į šildomų patalpų tūrį, šiluminę varžą, šildymo sistemą. Standartiškai skaičiuojama, kad  1 KW apšildo apie 10 kvadratinių metrų, kai patalpų aukštis 2,5 metro. Tačiau pastatai skiriasi savo šilumos atidavimo koeficientu. Norint išvengti  pastato šilumos praradimų ir kitų šiluminių poreikių, dažniausiai pridedama apie 10-20 procentų papildomo galingumo. " Econoterm" kieto kuro katilai yra viršutinio degimo, degantys žvakės principu, kurie kietą kurą degina tolygiai. Tokio tipo katilai turi gerokai didesnį naudingumo koeficientą, nei klasikiniai apatinio degimo katilai. 

UAB "Gauterma" specialistai nori atkreipti dėmesį į tai, kad briketai ženkliai skiriasi pagal kaloringumą, tai vienas iš iš pagrindinių biokuro kokybę apibrėžiančių rodiklių. Šis rodiklis parodo šilumos kiekį, kuris išsiskiria sudeginus vieną kilogramą kuro. Pjuvenų briketai  yar labai švarus ir ekologiškas kuras. Briketų drėgnumas svyruoja  apie 8 %. Pjuvenų briketai yra kompaktiškai supakuoti nedideliuose polietileno maišuose, todėl jie užima labai nedaug vietos. Pjuvenų briketai beveik neužteršia kieto kuro katilo, dūmtraukio, jį tenka rečiau valyti.

Kieto kuro katilą "Econoterm"sudaro suvirinta metalo konstrukcija, susidedanti iš pakuros, aplink kurią tarp vidinės ir išorinės sienelių esančiame tarpe yra šildomas katilo vanduo. Katilas turi trejas dureles. Viršutinės pakuros durelės, skirtos pilnai katilo įkrovai, leidžia maksimaliai išnaudoti katilo pakuros tūrį, tuo užtikrinant ilgiausią katilo veikimo laiką. Apatinės pakuros durelės suteikia galimybę katilo pakurą užpildyti nepilnai ir tuo pačiu apriboti katilo veikimo laiką.Tai aktualu ankstyvą rudenį arba vėlų pavasarį, kai vartotojui norisi pašildyti ar pradžiovinti namus, tačiau visą pakurą krauti ir kūrenti neapsimoka.

„Econoterm“ kieto kuro katiluose anglių įkrova gali degti net iki šešių parų. Yra buvę atvejų kai katilas anglimi kūrenasi ir net iki 9 parų.  Anglis pasižymi labai dideliu kaitringumu. Akmens anglies koloringumas siekia nuo  5500-7000 kcal/kg., bet  lyginant su kitu kietu kuru, ji palieka daugiausia pelenų  tai sudaro iki 10-30 proc. nuo pirminės akmens anglies masės. Anglies drėgmingumo rodiklis gali siekti nuo 13-15%.

Šis kietas kuras skirstomas į kelias skirtingas frakcijas.

Rinkdamiesi namų ar kitos paskirties pastatų šildymą granuliniu katilu, susidursite su medžio pjuvenų granulėmis. Renkantiems šią kuro rūšį, UAB " Gauterma" specialistai pataria atsižvelgti į keletą dalykų. Įvertinkite medžio granulių kainos ir kokybės santikį. Medžio granulių kaina gali svyruoti dėl: sudėties,  kilmės šalies, sezoniškumo, įsigyjimo kiekio, transportavimo kaštų ir t.t. Medžio granulės gaminamos iš įvairiausių lapuočių ir spygliuočių medienos atliekų: pjuvenų, skiedrų, drožlių, medienos likučių. Labai svarbu, kad  granulės būtų be jokių kitų papildomų priemaišų, didinančių granulių masę bei klijų ar cheminių priedų, kurie suriša masę.

Nevalytuose kaminuose sumažėja oro trauka ir katilas įsikuria sunkiau. UAB "Gauterma" specialistai kieto kuro kalitų "Econoterm" naudotojams rekomenduota  kaminą valyti bent 2 kartus per metus. Reikėtų atsižvelgti į konkretaus kamino būklę. Dūmtraukiai turi būti ne žemesni kaip 10 laipsnių nuo aukščiausio pastato stogo taško. Dūmtraukyje suodžiai gali atsirasti nuo įvairių veiksnių: skersmens, aukščio, kuro kurį kūrenate ir nuo kitų faktorių. Apleistame dūmtraukyje užsidegus suodžiams gali užsidegti aplink dūmtraukį esančios degios konstrukcijos ar medžiagos.

Renkantis malkas kieto kuro katilams "Econoterm" kurenti, įmonės UAB " Gauterma" specialistai rekomenduoja atsižvelgti į malkų sausumą. Kuo mažesnis drėgmės kiekis malkose, tuo jos kaitresnės ir efektyviau dega katile. Optimaliausias drėgmės kiekis malkose turėtų būti 10-20 %, bet ne daugiau. Norint išgauti itin gerą malkų kokybę, jos turėtų būti laikomos sausoje patalpoje bent 2-jus metus, to pasekoje malkose lieka apie 10% drėgmės.  Deginimui tinkančias malkas patariame laikyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje ne mažiau, kaip 6 mėnesius, kad malkos išdžiūtų.