Renkantis malkas kieto kuro katilams "Econoterm" kurenti, įmonės UAB " Gauterma" specialistai rekomenduoja atsižvelgti į malkų sausumą. Kuo mažesnis drėgmės kiekis malkose, tuo jos kaitresnės ir efektyviau dega katile. Optimaliausias drėgmės kiekis malkose turėtų būti 10-20 %, bet ne daugiau. Norint išgauti itin gerą malkų kokybę, jos turėtų būti laikomos sausoje patalpoje bent 2-jus metus, to pasekoje malkose lieka apie 10% drėgmės.  Deginimui tinkančias malkas patariame laikyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje ne mažiau, kaip 6 mėnesius, kad malkos išdžiūtų. Rekomenduojame malkomis pradėti rūpintis pavasarį, kad galėtumėte jomis kūrenti katilą rudenį ir malkose drėgmės kiekis būtų kuo mažesnis. Nupjauto medžio drėgmė būna apie 50 procentų.

Norime atkreipti dėmesį į tai, kad malkos skirstomos net į tris kaitrumo grupes:

1. uosis, ąžuolas, beržas, klevas, skroblas, guoba;

2. pušis, juodalksnis;

3. eglė, liepa, drebulė, gluosnis, tuopa, baltalksnis.

Prieš renkantis malkas svarbu įvertinti kainą ir efektyvumą. Ąžuolinės ir uosinės malkos yra kaitresnės nei beržinės, bet šios ir yra gerokai brangesnės, todėl beržinės malkos populiaresnės. Skroblų ir guobų malkos taipogi yra ganėtinai kaitrios, tačiau šių medžių miškuose rasime nedaug. Lietuvos miškuose labiausiai paplitę spygliuočiai eglė ir pušis. Pušinės malkos labai greitai užsideganti mediena. Dėl to pušis ideali prakuroms, bet ne ilgalaikiui nuolatiniam kūrenimui. Pušyje gausu dervų ir sakų, dėl to kaminuose ir katile gali kauptis suodžiai. Eglinės malkos nepakankamai kaitrios, todėl jos tinka daugiau degimui palaikyti, o ne greitai ir efektyviai kūrenti.

Apibendrinant malkų rūšis norime pabrėžti, kad "Econoterm" kieto kuro katilams kurianti tinka bet kokia sausa mediena. Vadovaujantis sveika nuovoka, pasirenkant keletą skirtingų malkų rūšių.